ONLINE MENTÁLHIGIÉNÉS BESZÉLGETÉSEK

6.jpg

HÍREK

 

MENTÁLHIGIÉNÉS BESZÉLGETÉSEK

RÓLAM MONDTÁK

“Az Ágival való személyes segítő konzultációim segítettek a számomra hatalmasnak és megoldhatatlannak tűnő élethelyzetem megélésében. Segítséget nyújtottak új nézőpontok felfedezésében, és a lelkemben lévő megoldások és perspektívák felszínre hozásában. Nagy segítséget nyújtottak a foglalkozásai. Barátságos és szeretetteljes közegben éreztem magamat, ahol az ember nem fél megnyílni és beszélni a problémáiról. Bátran ajánlom bárkinek!”


“Ágit azért kerestem fel, mert úgy éreztem, hogy a párkapcsolatom lezárása nem ment egyszerűen, illetve próbáltam egy külső szemlélőt találni, aki tanácsot tudna adni, hogyan legyek túl a dolgokon. Szerencsére az első pár alkalommal rendeződött a lezárás, így beszélgetéseink az önismeret köré épültek fel. Minden alkalom után úgy éreztem, hogy nagyon jót sikerült beszélgetnünk. Jólesett a közvetlensége, a segítőkészsége, hogy pozitív a hozzáállása. Ezek a beszélgetések mindig újabb és újabb dolgokat hoztak, valamint olyan gondolatokat ültettek el a fejembe, amiken a hét további napjain is érdemes volt elgondolkozni és merengeni. Szó szerint gondolatébresztőek voltak és szinte feltöltődést jelentettek a kis konferenciáink. Bátran merem ajánlani mindenkinek, aki érzi magában a késztetést arra, hogy beszéljen a problémáiról. Nagyon örülök, hogy részt vettem ezeken a segítő beszélgetéseken.”

 

 A MENTÁLHIGIÉNÉRŐL

Az élet szép! ...Azonban nem mindig érezzük így. Van úgy, hogy elakadunk, kimerülünk, vagy összetörünk, mert olyan újabb és újabb próbatételek elé állít minket az élet, amikkel úgy érezzük nem tudunk megbirkózni. Ezekben a szituációkban idővel vagy megküzdünk a ránk rótt feladattal, és tanulunk valami újat, vagy beragadunk egy állapotba, amiben aztán évekig is örlődhetünk, kudarcként érzékelve életünket. Szeretnénk kapcsolódni, célokat elérni, hasznosnak érezni magunkat, hatékony és kiegyensúlyozott életet élni a számunkra fontos emberek körében. A változás a kezünkben van, csak rá kell jönnünk, hogyan mozgósítsuk belső erőforrásainkat! Ez olykor sajnos nem megy egyedül, mert vagy nem látunk túl ismerős határainkon, vagy esetleg erőtlenné váltunk a számunkra érzelmileg nehéz helyzetekben. Természetünkből fakadóan, társas lényként szükségünk van egymásra, egy tükörképre, hogy feltárjuk belső vakfoltjainkat, melyek bár védelmeznek minket, azonban gátolhatnak is az előre lépésben. Ahhoz, hogy képesek legyünk kilépni állapotokból, a felelősségvállalás, és a tükörbe nézés elkerülhetetlen. A továbblépéshez, elmozduláshoz a tudatosítás sokat segíthet. Sokszor ez a folyamat nehéz és fájdalmas. Biztonságos, elfogadó, támogató és szeretettel teli környezetre van szükségünk ahhoz, hogy szembe tudjunk nézni rejtett vakfoltjainkkal. Ilyen körülmények közt erőre kaphatunk, tudatos útra léphetünk, magunk mögött hagyhatjuk nehéz érzelmeinket, letehetjük terheinket és olyan önreflexiós készségre tehetünk szert, amivel a bűnbakkeresés helyett személyes felelősséget tudunk vállalni életünk felett.

​A mentálhigiénés szemlélet megfogalmazása Carl Rogers, pszichológus, pszichoterapeuta, és pedagógus nevéhez fűződik. Az emberek életútjáról úgy írt, hogy jellemző rá a folyamatban létezés, aminek célja a valamivé válás. Úgy látta, az ember legmélyebb valódiságában pozitív attitűddel rendelkezik és alapvető célja a fejlődés, a növekedés. Az ember elemi szükséglete, hogy tartozzon valakihez, hogy közösséget vállaljon valakivel, vagy valakikkel. Hiteles emberként, személyes felelősséggel vagyunk képesek kialakítani megfelelő kapcsolatokat környezetünkkel, megfelelően kezelt konfliktusokkal. A kapcsolatokban a hiteles jelenlét a harmónia kulcsa, köztük a segítő kapcsolatokban is, ami azt jelenti, hogy őszintén vállalom saját érzéseimet, tudatában vagyok a bennem munkálkodó folyamatoknak, amiket képes vagyok kifejezésre juttatni összhangban viselkedésemmel. A bizalom és a megbízhatóság lényeges ismertető jegyei egy segítő kapcsolatnak. Cél a hitelessé válás, hogy minél több vakfoltunk váljon tudatossá. Így válunk Rogers szerint valódibbá, ezáltal kapcsolataink is igazibbá. 

 

GYAKORLATI TUDNIVALÓK A BESZÉLGETÉSEKRŐL

  • A mentálhigiénés beszélgetések velem elsősorban Online formában jönnek létre, amihez csupán egyetlen kamerára van szükséged, illetve jó internetkapcsolatra. Amennyiben igényt tartasz személyes találkozásra és lehetőségünk van megoldani, mondd bátran, kerítünk rá alkalmat!

  • ​Az alkalmak 60 percesek. A késés számomra nem probléma, azonban az alkalmakat fixen, az előre egyeztetett időpontban zárjuk. Minden 24 órán belül lemondott alkalmat kiszámlázok. 

  • ​Fizetés átutalással vagy készpénzzel lehetséges. Árakról érdeklődj személyesen e-mailben! 

  • ​Amennyiben úgy döntesz kapcsolatba lépsz velem, pár szóban kérlek írd le nekem, milyen témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni, illetve bátran tedd fel gyakorlati kérdéseidet, amikre itt nem találtál választ. Amint lehetőségem adódik válaszolni fogok és megbeszéljük hogyan tovább!

  • ​Az első alkalom az ismerkedésről szól. Meghallgatom miért kerestél fel, kölcsönösen bemutatkozunk egymásnak, elmondom a beszélgetések kereteit, hogy mit várhatsz tőlem és mit nem. Feltérképezzük tudok e hatékonyan segíteni a problémádban. Amennyiben mindketten úgy érezzük érdemes folytatnunk a közös munkát, arra foglak kérni határozz meg egy célt, amit vezérfonálként fogunk használni a folyamatban. Ezen már érdemes az első alkalom előtt gondolkoznod, mi is a célod a beszélgetésekkel! Amennyiben ez nehézséget okoz, segíteni fogok tisztázni. A cél megfogalmazása után megbeszéljük a találkozások számát és rendszerességét, amire szóban szerződünk. A változás a folyamatban jön létre, így ha belevágsz, nem javaslom a menetközbeni kilépést, sokkal inkább a konfliktusok felszínre hozását, megosztását, mert abban mindig kulcsok rejlenek. Megértésük, átkeretezésük segítségedre lehetnek. Amennyiben valamilyen okból kifolyólag bármelyikünk úgy érzi nem lenne hatékony az együttműködés - és igényt tartasz rá - segíteni fogok másik szakembert találnod.

  • ​A beszélgetések mentálhigiénés szemléletben zajlanak, aminek lényege a bizalom, az őszinteség és a hitelesség. Mentálhigiénés szakemberként mentális betegségeket nem gyógyítok, terápiát nem alkalmazok, diagnózist nem alkotok. Empátiával segítek, hogy képes légy felfedezni és mozgósítani belső erőforrásaidat, és személyes felelősséget vállalni életedért. Én leszek a tükörképed, tehát azt fogom megfogalmazni számodra, amit veled kapcsolatban érzek és látok. Tanácsot maximum gyakorlati dolgokban, szükség esetén adok. Nem hozok döntéseket helyetted, mert nem ez a feladatom, az útmutatás nem célom. Bízom abban, hogy képes vagy személyes felelősséget vállalni életedért. Ítélkezés nélkül, elfogadással, bizalommal foglak meghallgatni, Rád koncentrálva, Téged fókuszban tartva. Az őszinteség lesz a legnagyobb segítőd. Általa kerülhetsz közel belső lelki világod történéseihez, láthatod át és értheted meg annak működését.

 

TÉMÁK, AMIKBEN SEGÍTENI TUDOK

• önismeret fejlesztése

• önbizalomhiány, önértékelési problémák

• határozatlanság, bizonytalanság, döntésképtelenség

• kapcsolati problémák, konfliktus kezelés

• kommunikációs nehézségek

• magányosság

• céltalanság

• kilátástalanság

• szétesés, szervezetlenség

• stressz, túlterheltség

  • veszteség, gyász

• életmódváltás esetén felmerülő lelki nehézségek

  • ha úgy érzed senki nem ért meg igazán

  • szükséged van lelki támogatásra

 

HOGYAN LETTEM SEGÍTŐ? SZEMÉLYES TAPASZTALATOK

Először 23 évesen kerültem kapcsolatba a mentálhigiénés szemlélettel. Személyes problémáimból való kiútkeresésem során találtam rá akkori segítőmre, aki a Rogers-i mentálhigiénés szemlélettel segítette belső útkeresésemet. Az erő, amit abban az időben a segítő beszélgetésekből merítettem, az önreflexiós készség elsajátítása és a tudatos útra lépés megváltoztatták az életemet. Új szemlélettel kezdtem élni, ami kihatott az életem magánéleti és szakmai területére egyaránt. Zongoratanárként észrevettem, hogy fontosabbnak tartom a tanítványaim lelki állapotának egészségét, mintsem a tananyag elsajátításának hajszolását, hiszen csak úgy vagyunk képesek hatékonyan és szívből zenélni, ha képesek vagyunk érzelmileg megnyílni, koncentrálni és elsősorban önmagunk, ezen keresztül mások érzelmeit átélni. Végül a Károli Gáspár Református Egyetemen képeztem tovább magam, mint mentálhigiénés segítő. A diplomavédés óta - melyet párkapcsolati és párválasztási nehézségekből írtam - mind zene és zongoratanárként, mind egyéni beszélgetések keretében segítem a hozzám fordulókat online és személyes formában. Korábban a Budai Allergia Központ életmód orvosi programjában is részt vettem, mint mentálhigiénés segítő. 

 

Amennyiben további kérdések merülnének fel benned, bátran vedd fel velem a kapcsolatot az oldal alján található menüpont alatt!

Várlak szeretettel!

egyensúly

4.jpg

önismeret

9.jpg